Історія школи

1 вересня 1953 року Сокільська школа вперше радо привітала всіх з початком нового навчального року і запросила учнів на навчання у свої нові стіни. Передувала цій події дуже клопітка праця. За ініціативою батьків, учителів та директора школи Спасовського Івана Івановича було побудовано приміщення нової школи. Спочатку будівля складалася з шести класних кімнат та піонерської кімнати, де проводились всі позакласні виховні заходи, головними з яких були – посвята у жовтенята, прийом до піонерської та комсомольської організацій.

До 1960 року школа була семирічною, з 1961 до 1963 р.р – восьмирічною. У цей час багато зусиль для вдосконалення процесу навчання докладають Голуб Євгенія Леонтіївна, Коновал Олександр Якович, Гуріна Антоніна Сидорівна.

Згодом почали будувати їдальню, майстерню, будинок директора, приміщення інтернату, в якому жили діти з віддалених сіл: Духче, Літогоще, Іванівка, Корсині, Крижівка.

У 1964 році відбулося відкриття середньої школи. У 1966 році зі стін Сокільської школи вийшли перші випускники з атестатами про середню освіту.

Життя школи завжди було змістовним та захоплюючим. Все робилося для того, щоб учні отримували ґрунтовну середню освіту, росли справжніми громадянами своєї країни. У школі працювали шкільний хор, яким керувала Павелко Марія Олексіївна, танцювальний колектив під керівництвом Біденка Григорія Яковича, Матвійчука Анатолія Васильовича, Антонюка Петра Євгеновича. У 70-их роках починає працювати загін червоних слідопитів «Пошук», розгортає свою діяльність клуб інтернаціональної дружби «Feundschaft», у якому працювало три секції: організаторська, масових заходів, листування.

В 70-80 роках у школі активно діяла піонерська та комсомольська організації. Змістовними й цікавими були збори піонерських та комсомольських загонів, учнівська агітбригада виступала перед працівниками ферми, тракторної бригади, лікарні. Велась тимурівська робота, під час якої надавалась допомога інвалідам Великої Вітчизняної війни, вдовам та одиноким людям.

Вивчалась у школі тракторна справа. Більшість юнаків, які закінчували школу, успішно здавали кваліфікаційні екзамени й одержували свідоцтво про присвоєння їм професії «тракториста-машиніста 3 класу».

Члени виборчої бригади доглядали в колгоспі імені Свердлова 0,5 га цибулі, 1 га смородини, 0,5 га висадків кормового буряка, 0,5 га помідорів, 1 га капусти. Учні виготовляли ящики для солі на ферму, стелажі, стільці для доярок.

Юні кролівники доглядали кролів, а учні 7-8 класів були повноправними господарями на фермі. Вони годували, напували, чистили, зважували телят, прибирали приміщення ферми.

При школі працював санпост та учнівська санітарна дружина.

Назавжди запам’ятають учні школи чудові поїздки та екскурсії по Україні та містах Радянського Союзу. Частими гостями школи були письменники та поети Волині: Євген Хотимчук, Петро Мах, Йосип Струцюк, Василь Гей, Іван Чернецький та наш земляк поет-пісняр Олександр Богачук. У 2008 році у школі відкрилась творча майстерня поета – нашого односельчанина, де зібрані особисті речі поета, збірки його творів та матеріали про використання творчості О.Т.Богачука у вивченні літератури рідного краю.

Традиційними у школі стало проведення різноманітних заходів на вшанування пам’яті поета, зокрема: конкурси читців творів поета, вечори зустрічі з односельчанами, що спілкувались з ним, семінари вчителів української мови та літератури. Відвідати творчу майстерню поета-пісняра приїжджають учні сусідніх Навізької, Боровицької загальноосвітніх шкіл.

На вимогу часу у навчальному закладі запроваджене профільне навчання. Чотири роки учні 10-11 класів навчались за профілем «Інформаційні технології», а з 2012 року запроваджено навчання за географічним профілем. Для здійснення якісного викладання профільного предмету у школі обладнаний кабінет географії.

В даний час у школі навчаються учні з сусідніх сіл Духче, Оленівка.

Про якісний рівень викладання навчальних дисциплін у школі свідчать результати участі учнів школи у районних олімпіадах та конкурсах. ЗОШ І-ІІІ ступеня с. Сокіл майже щорічно у призерах рейтингу шкіл району за результатами участі в олімпіадах.

Щорічно учні школи дізнаються більше інформації про рідний край, його історико-культурні особливості під час проведення екскурсійних подорожей. Школярі за останні роки побували у музеї Лесі Українки села Колодяжне, музеї сільського господарства с. Рокині, краєзнавчому музеї м. Луцьк, відвідали міста Львів, Остріг, Вишневець, Збараж, Кременець, побували в зоопарку м. Рівне та замках Львівської області.

За результатами участі учнів школи у районних спортивних змаганнях останні чотири роки школа у числі призерів.

За 60 років функціонування навчальний заклад дав путівку в життя 1200 випускникам. Школа випустила 26 медалістів. У 2011-2012 н.р двоє випускників школи нагороджені «золотою» медаллю і один – «срібною».

Традиційними у школі стали дні козацтва, української писемності, зустрічі з випускниками школи, свята Першого і Останнього дзвінка, Шевченківські свята, Андріївські вечорниці, новорічні свята, випускні вечори, проводиться вшанування жертв Голодоморів, аварії на Чорнобильській АС.

За 60 років функціонування школи в ній працювало більше 60 вчителів. З 1994 року очолює колектив Гелетуха А.Г.

Кiлькiсть переглядiв: 384

Коментарi